Santiago Pani

Santiago Pani (geb. 1990, Mexico) is een beeldend kunstenaar die momenteel in Leiden, Nederland woont en werkt. Hij groeide op in Tequisquiapan, een klein dorp in de buurt van Mexico-Stad, omringd door een gemeenschap van kunstenaars—zijn vader, Knut Pani, is zelf een gevestigd kunstenaar. Ondergedompeld in deze creatieve omgeving vanaf jonge leeftijd, werd kunst een onvermijdelijk en natuurlijk pad. Hij studeerde aan La Esmeralda (ENPEG, Escuela Nacional de Pintura, Escultura y Grabado) in Mexico-Stad, waar hij zijn eigen, kenmerkende beeldtaal begon te ontwikkelen.

Lees verder...



Vanaf het begin is Santiago gedreven door een zoektocht naar een picturale taal die uniek is voor hemzelf—een taal die artistieke trends overstijgt en resoneert op een onderbewust niveau. Zijn werk verkent de menselijke figuur als een gefragmenteerd geheugen, geïnspireerd door anonieme personages: vluchtige gezichten die in dromen worden ontmoet, terloopse blikken, of de diepten van het onderbewustzijn. Deze figuren verschijnen op de drempel van herkenning, komen naar de oppervlakte en verdwijnen weer, net zoals vergeten momenten in de geest worden gereconstrueerd.

De afgelopen jaren heeft zijn praktijk zich meer gericht op abstractie, waarbij hij de onzichtbare drempel van perceptie onderzoekt—hij vraagt zich af welke elementen essentieel zijn om iets als een gezicht te herkennen, en hoever ze kunnen worden gedeconstrueerd voordat ze volledig verdwijnen. Dit onderzoek weerspiegelt de filosofische vragen over representatie: wanneer wordt iets wat het is, of houdt het op dat te zijn?

Zijn nieuwste serie verdiept deze verkenning door een speelse, intuïtieve benadering. De spontaniteit omarmend, verbindt hij zich met een kinderlijke staat van creatie, waar gebaar, vlek en toeval actieve krachten zijn die betekenis geven. De spanning tussen controle (lijn) en willekeur (vlek) weerspiegelt een dialoog tussen vrije wil en vooraf bepaalde chaos, wat het idee versterkt dat perceptie altijd fluïde is.

Santiago's werk nodigt kijkers uit om na te denken over hoe we de werkelijkheid herkennen, herinneren en construeren—of het nu in een droom is, op een doek, of binnen de verschuivende landschappen van ons onderbewustzijn.

Verberg uitgebreide omschrijving



De Galerie Den Haag biedt u een keuze uit 11 werken van Santiago Pani. Klik op één van de werken voor meer informatie en beschikbaarheid voor verhuur.

Follow Santiago

Op de hoogte blijven als we nieuwe werken van Santiago Pani aan onze collectie toevoegen?

Werken van Santiago Pani

nieuw Colourful clouds 4

Colourful clouds 4
Santiago Pani

€ 2.250,00
Vanaf € 67,50 p/m
60 x 80 x 5 cm

nieuw Colourful clouds 3

Colourful clouds 3
Santiago Pani

€ 2.250,00
Vanaf € 67,50 p/m
60 x 80 x 5 cm

nieuw Colourful clouds 2

Colourful clouds 2
Santiago Pani

€ 2.250,00
Vanaf € 67,50 p/m
60 x 80 x 5 cm

nieuw Bubbles

Bubbles
Santiago Pani

€ 4.800,00
Vanaf € 144,00 p/m
90 x 140 x 5 cm

nieuw Colourful clouds 1

Colourful clouds 1
Santiago Pani

€ 4.800,00
Vanaf € 144,00 p/m
100 x 130 x 5 cm

nieuw What we see in the clouds 4

What we see in the clouds 4
Santiago Pani

€ 4.800,00
Vanaf € 144,00 p/m
100 x 130 x 5 cm

nieuw What we see in the clouds 3

What we see in the clouds 3
Santiago Pani

€ 4.800,00
Vanaf € 144,00 p/m
100 x 130 x 5 cm

nieuw

"What we see in the clouds" #1
Santiago Pani

€ 6.500,00
Vanaf € 195,00 p/m
140 x 140 x 6 cm

nieuw

"What we see in the clouds" #2
Santiago Pani

€ 6.500,00
Vanaf € 195,00 p/m
140 x 140 x 6 cm

Colours III

Colours III
Santiago Pani

€ 8.950,00
Vanaf € 268,50 p/m
160 x 210 x 6 cm

Colours I

Colours I
Santiago Pani

€ 8.950,00
Vanaf € 268,50 p/m
160 x 210 x 6 cm

verhuurd Henrik

Henrik
Santiago Pani

Kunstwerk is verhuurd
140 x 140 x 6 cm

verhuurd Anne

Anne
Santiago Pani

Kunstwerk is verhuurd
140 x 140 x 6 cm

verkocht Por que los hombres tambien lloran

Por que los hombres tambien lloran
Santiago Pani

Kunstwerk is verkocht
160 x 200 x 10 cm